O Nas

Page image

Co bada NASK SCIENCE?

NASK prowadzi prace badawczo-rozwojowe w kluczowych dla współczesnego świata dziedzinach: informatyki, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, obliczeń chmurowych i sieci rozproszonych. Jako instytucja, która w 1991 r. podłączyła Polskę do internetu, wierzymy, że rozwój tych dyscyplin jest przyszłością nauki, gospodarki i społeczeństwa. Badania realizowane przez zespół NASK SCIENCE pozwalają odpowiedzialnie tworzyć nowe technologie na światowym poziomie.

 • icon

  Sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie

 • icon

  Cyberbezpieczeństwo

 • icon

  Sztuczna inteligencja

 • icon

  Systemy sterowania dla centrów danych

 • icon

  Sztuczna inteligencja w medycynie i biometria

 • icon

  Wielkie modele językowe

 • icon

  Propagacja (dez)informacji w sieciach społecznościowych

 • icon

  Matematyczne podstawy AI/ML

Co nas wyróżnia?

NASK to miejsce, w którym można uprawiać naukę na światowym poziomie i  blisko realnych problemów. Miejsce, w którym każdy jest ceniony za to, co potrafi. Miejsce, które respektuje różnorodność. To wreszcie miejsce, w którym można się wszechstronnie rozwijać, poznać inspirujących ludzi i przekonać się, jaką moc ma współpraca. Współpracujemy z najlepszymi instytucjami naukowymi na świecie (m.in. Massachusetts Institute of Technology, University of Technology in Sydney). Dysponujemy unikatowymi zbiorami danych oraz narzędziami do ich badania. Posiadamy własną infrastrukturę sieciową, obliczeniową, a także laboratoryjną. Krótka ścieżka od laboratorium do wdrożenia daje naszym inżynierom poczucie sprawczości i odpowiedzialności. Proces badawczy w NASK SCIENCE polega na wymianie myśli, odważnym eksperymentowaniu oraz konfrontowaniu wyników z rzeczywistością społeczną, rynkową i technologiczną. Rozwiązania powstające w ten sposób stają się konkurencyjnymi produktami kształtującymi rzeczywistość.

Image of prof. Szymon Łukasik

prof. Szymon Łukasik

Szef pionu sztucznej inteligencji

Wierzymy, że zrozumienie świata pomaga odpowiedzialnie go kształtować.

Nasze innowacje rodzą się z burzy mózgów, przeprowadzania odważnych eksperymentów i stałego doskonalenia pomysłów.

Nasze badania wynikają z niezaspokojonej ciekawości świata. Wyzwania technologiczne i społeczne traktujemy jako inspirację i motywację do działania.

Co mówią sami pracownicy?

U nas pasja i pomysły spotykają się z możliwościami, otwierając drzwi kreatywności – Ewelina Bartuzi-Trokielewicz, ekspertka ds. biometrii i uczenia maszynowego

Chcesz wiedzieć więcej?

Znacznie więcej informacji na temat NASK Science znajdziesz tu, klikając przycisk poniżej