Generowanie i analiza muzyki za pomocą sztucznej inteligencji | seminarium z dr inż. Mateuszem Modrzejewskim

29.03.2024

Sieć neuronowa jako instrument muzyczny? Jako krytyk, meloman albo muzykolog? Jako narzędzie umożliwiające rozłożenie zmiksowanego utworu na poszczególne instrumenty? 18 kwietnia w NASK SCIENCE bądźcie z nami na seminarium z Mateuszem Modrzejewskim.

Page image

Postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji w obszarach wizji komputerowej i przetwarzania języka naturalnego często pojawiają się na pierwszych stronach gazet, ale podprzestrzeń muzycznej AI rozwija się równie dynamicznie. Ostatnie lata przyniosły znaczące usprawnienia w generatywnych modelach muzycznych, w tym narzędzia, które znajdują rzeczywiste zastosowanie w przemyśle muzycznym.

Ten wykład to spojrzenie na generatywne i analityczne aspekty dźwiękowej i muzycznej AI, wyjaśnione prostym językiem. Zobaczmy, jak rozwój sieci neuronowych wspomaga nowe środki ekspresji muzycznej i dostarcza nowych możliwości przetwarzania audio na niespotykaną dotąd skalę.

Mateusz Modrzejewski: naukowiec, inżynier, muzyk z bogatym doświadczeniem scenicznym. Badacz zastosowań sztucznej inteligencji w muzyce i w przetwarzaniu dźwięku. Autor publikacji naukowych z tematyki sieci neuronowych, uczenia maszynowego i artystycznych zastosowań sztucznej inteligencji.  Pracuje w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej, wcześniej m.in. w Apple.

Koncertował m.in. z The Dumplings, Grubsonem, Markiem Dyjakiem, Majką Jeżowską, MM3/Michał Milczarek Trio, Chłopcy Kontra Basia. Występował dla publiczności liczących nawet 150 tys. osób.

Seminarium odbędzie się w języku polskim, hybrydowo. Można wziąć udział osobiście stacjonarnie w NASK SCIENCE w Focusie (Aleja Armii Ludowej 26, D, 10 piętro) w sali konferencyjnej 10.14 oraz śledząc transmisję na YT.

Zarejestruj udział osobisty.

Zobacz nas online.