Dr Mateusz Koryciński
Mateusz Koryciński prowadzi badania z zakresu przetwarzania obrazów. Jego zainteresowania naukowe są skupione głównie na medycznych danych obrazowych pochodzących z metody rezonansu magentycznego (ang. Magnetic Resonance Imaging, MRI). W czasie swojego doktoratu rozwinął metodę traktograficzną, pozwalającą na wizualizację włókien nerwowych w pobliżu pola operacyjnego, na podstawie danych DTI (ang. Diffusion Tensor Imaging). Metoda ta obecnie jest rozwijana w wielu kierunkach. Jednym z nich jest przygotowywany system wspomagania decyzji, który będzie wykorzystywany przez neurochirurgów w procesie planowania przedoperacyjnego. W projekcie tym aktywnie współpracuje z Kliniką Neurochirurgii Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
W latach 2012-2017 był asystentem naukowym w Instytucie Biologii Rozwoju Maxa-Plancka w Tuebingen. Zajmował się tam badaniami podstawowymi z zakresu bioinformatyki i ewolucji białek.
Uczestnik i prelegent konferencji naukowych (m.in. MICCAI, WiMob, PP-RAI), Kongresu Nauka dla Społeczeństwa oraz wyjazdów studyjnych (MIT CSAIL, MathWorks). Autor publikacji w zakresie wykorzystania metod uczenia maszynowego do analizy obrazów oraz danych medycznych.